Rekonštrukcia

Oddelenia chirurgickej onkológie A

Realizácia

august - október 2018

Celkové náklady

150 000,- EUR

Oddelenie chirurgickej onkológie A, ktoré je súčasťou Kliniky chirurgickej onkológie SZU a NOÚ, najvyššieho onkochirurgického pracoviska na Slovensku, zabezpečuje komplexnú ambulantnú a lôžkovú starostlivosť pre pacientov s nádorovými ochoreniami hrubého čreva, konečníka, prsnej žľazy a kože. Ročne hospitalizuje viac než 800 pacientov.

Naši pacienti majú od októbra 2018 k dispozícii kompletne zrekonštruované priestory Oddelenia chirurgickej onkológie A, ktoré poskytuje starostlivosť pre pacientov
s nádorovými ochoreniami najmä hrubého čreva, konečníka, prsnej žľazy a kože.

Kompletnou obnovou prešli izby pre pacientov, vyšetrovne, lekárska izba, jedáleň, či infopult. Po rozsiahlej rekonštrukcii sa pre hospitalizovaných pacientov navýšil počet jednolôžkových izieb na 6, z toho jedna je s bezbariérovým prístupom. K dispozícii je tiež 5 dvojlôžkových izieb a jedna trojlôžková izba. Izby sú vybavené polohovateľnými posteľami, multifunkčnými rampami, novým nábytkom a veľkoplošnými televízormi. Nové vymaľované priestory zdobia originálne veľkoplošné fotografie známeho slovenského fotografa Karola Kállaya.

Súčasťou obnovy oddelenia bola aj modernizácia prístrojového parku Gastroenterologického oddelenia NOÚ, nakoľko časť jeho pacientov je po zákrokoch hospitalizovaná práve na tomto oddelení. Do vybavenia pribudol unikátny ultratenký videokolonoskop, ktorý umožňuje vykonať tzv. „endoskopickú submukóznu disekciu“. Zákroky sa touto technikou vykonávajú na Slovensku jedine v NOÚ a pomáhajú tak pacientom vyhnúť sa rizikám operácie i celkovej anestézy.

Komplexne zrekonštruované priestory zvýšili komfort a bezpečnosť pacientov a rovnako aj zlepšili pracovné podmienky pre zamestnancov na tomto pracovisku. Celkové náklady na rekonštrukciu dosiahli výšku 150 000 eur, sumu 100 000 eur získalo Združenie priateľov NOÚ prostredníctvom programu podpory partnerstiev Nadácie SPP.