Rekonštrukcia

Oddelenia onkohematológie I.

Realizácia

máj - august 2019

Celkové náklady

336 000,- EUR

Komplexná obnova plochy

viac ako 800 m2

Toto oddelenie je zamerané na liečbu malígnych lymfómov a myelómov – nádorových ochorení lymfatického systému. Jeho zmodernizovanie pomôže viac ako 900 hospitalizovaným pacientom ročne. Kľúčovým prvkom v rekonštrukcii bolo zohľadnenie bezpečnosti a najmä pohodlia pacientov, vymenené boli okná, dvere, nábytok, svietidlá, stropy, i podlahy. Tiež bola vybudovaná nová jedáleň a nainštalované vonkajšie žalúzie a klimatizácia.

Osem jednolôžkových, dve dvojlôžkové pacientske izby a jedna trojlôžková izba disponujú vlastným novým sociálnym zariadením. V každej jednolôžkovej izbe je nainštalovaná klimatizácia. Všetky izby sú vybavené novými polohovateľnými posteľami, príručnými a servírovacími stolíkmi, kreslami a stoličkami. Tri izby sú určené pre imobilných pacientov. Súčasťou každej izby je multifunkčná rampa s prívodom medicinálnych plynov a systémom komunikácie so sestrou, bezplatné wifi pripojenie na internet a veľkoplošná televízia. K zvýšeniu poskytovania kvalitnej zdravotnej starostlivosti prispela aj nová vyšetrovňa a čistiaca miestnosť. V rámci celého pracoviska je nainštalovaný veľký počet rozmanitých bezpečnostných prvkov. Na oddelenie ešte čoskoro pribudne špeciálny automatický dezinfektor. Súčasťou pracoviska je aj Transplantačná jednotka, ktorá bola zrekonštruovaná a zmodernizovaná duálnym spôsobom v roku 2015. Špičková vzduchotechnika odvtedy umožňuje pacientom po transplantácii prijímať návštevy, čím im zabezpečuje väčšiu psychickú pohodu potrebnú k úspešnej rekonvalescencii.

Modernizácia priestorov významne zvýšila komfort a bezpečnosť pacientov a rovnako aj zlepšila pracovné podmienky pre zamestnancov na tomto pracovisku. Celkové náklady na rekonštrukciu dosiahli výšku 336 000 eur, sumu 130 000 eur získalo Združenie priateľov NOÚ prostredníctvom programu podpory partnerstiev Nadácie SPP. V rámci kapitálových výdavkov vo výške viac než 150 tis. eur prispelo k rekonštrukcii oddelenia aj Ministerstvo zdravotníctva SR.