Naši lekári a sestry ocenení za odbornosť a ľudskosť

Asociácia na ochranu práv pacientov Slovenskej republiky (AOPP) udeľuje rok čo rok Cenu „Môj lekár“ a „Moja sestra“ zdravotníkom za ich prácu a podporu pacientskym organizáciám a pacientom samotným.

Ocenenie vyjadruje charakter starostlivosti, založenej na odbornosti, humanite, ľudskosti a pomoci pacientskym organizáciám a pacientom pri liečbe, vzdelávaní, či vyrovnávaní sa s ich ochorením.

V kategórii „Môj lekár“ bol ocenený člen nášho združenia, doc. MUDr. Ľuboš Drgoňa, CSc., MHA za jeho podporu a spoluprácu s pacientskym združením Lymfoma Slovensko, ktorého členmi sú pacienti s rakovinou lymfatických uzlín a leukémiou. Pacienti ho považujú za špičkového odborníka a mimoriadne obetavého človeka.

Ocenenie „Moja sestra“ získali až dve sestričky z našej nemocnice. Mgr. Adriana Fertaľová, ktorá vďaka svojim schopnosťami príkladne koordinuje prácu sestier v dennej smene. Prvoradý je však pre ňu pacient. Druhou ocenenou je Bc. Marta Csomorová, držiteľka prestížneho ocenenia ministra za prácu vykonanú v prospech zdravotníctva a nositeľkou Janského striebornej plakety. Vždy však za každým pacientom vidí človeka, ktorý prišiel na onkológiu zabojovať s ťažkou chorobou. V tomto boji sa snaží pacientom pomáhať a spolu s celým kolektívom tvoria tím, ktorý pacienti vnímajú ako druhú rodinu.

Všetkých ocenených nájdete na stránkach AOPP.